Oddział IV

 


 

Nauczycielki: mgr Agnieszka Ufniarska, mgr Alicja Zarzecka


 

Opowiem Wam o Polsce

 Wtorek, 16 listopada 2021 r.   ( 6:13 ) 

Realizując kolejny moduł  z „Małego Misia w świecie wielkiej literatury” poznaliśmy opracowane materiały na temat Polski. Utrwaliliśmy  informacje związane z rozbiorami Polski, utratą i odzyskaniem niepodległości. Wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Polsce. Poznaliśmy legendę o Czechu, Lechu i Rusie. Stworzyliśmy grę w oparciu o wysłuchaną legendę i rozegraliśmy ją. Śpiewaliśmy również hymn państwowy. Wiemy już jak wiele znaczy dla nas wszystkich odzyskanie przez Polskę niepodległości.



PASOWANIE NA STARSZAKA I PRZEDSZKOLAKA

 Czwartek, 11 listopada 2021 r.   ( 11:58 ) 

Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani.
Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie!



ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 Czwartek, 11 listopada 2021 r.   ( 11:41 ) 

W tym tygodniu przedszkolacy  zapoznali się z krótkim rysem  historycznym  dotyczącym Święta Niepodległości. Dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych oraz wydarzeń historycznych naszej ojczyzny. Bliżej poznały postać Józefa Piłsudskiego. Wykonaliśmy godło państwowe, pracę plastyczną w barwach ojczystych „Polacy to jedna rodzina”. Śpiewaliśmy piosenkę „Mój dom”. Na zajęciach ruchowych ćwiczyliśmy rzuty i chwyty piłki z odbicia o ziemię i po odbiciu chwyt oburącz.
W  środę punktualnie o godzinie 11.11 włączyliśmy się w Ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. Dumnie przyjmując postawę „na baczność”, odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.  Przedszkolacy biorąc udział w takich zajęciach, uroczystościach od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.



Urządzenia elektryczne

 Poniedziałek, 8 listopada 2021 r.   ( 0:23 ) 

W minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat urządzeń elektrycznych wykorzystywanych w domu. Dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie korzystać z tych urządzeń. Rozwiązywaliśmy zagadki tekstowe i akustyczne na temat sprzętów domowych. Wykonaliśmy koktajl owocowy. Ciekawie wyglądała również pralka wykonana z wykorzystaniem papierowego talerzyka. Bawiliśmy się przy piosence pt. „Domowe urządzenia”. Chętnie ćwiczyliśmy w oparciu o metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.



Konkurs „Eko kapelusz”

 Poniedziałek, 8 listopada 2021 r.   ( 0:10 ) 

W konkursie „Eko kapelusz” wzięło udział siedmioro dzieci. Wszystkim nagrodzonym Gratulujemy!!! Kapelusze były piękne i pomysłowe. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w ich wykonaniu.



Urodziny Arka

 Poniedziałek, 8 listopada 2021 r.   ( 0:03 ) 

Żyj nam 100 lat, bądź szczęśliwy śpiewaliśmy po polsku i w języku angielskim.



Domy i domki

 Piątek, 29 października 2021 r.   ( 19:05 ) 

W minionym tygodniu tematyka w naszej grupie dotyczyła domów. Dzieci dowiedziały się jakie są etapy powstawania domów. Poznały ich różne rodzaje. Porównywały je ze swoimi, odszukiwały podobnych na obrazkach. Klasyfikowały je według wielkości. Opowiadały na temat swoich domów, wzbogacały słownictwo o nazwy różnych pomieszczeń w nim znajdujących się. Poznaliśmy nową literę I, i małą i wielką. Wyszywaliśmy obrazki bez igły. Sprawdzaliśmy w jaki sposób najszybciej można zebrać  igły i szpilki. Uczyliśmy się nowej piosenki „Mój dom”(słowa w załączniku). Układaliśmy kalendarze, w których są: dni i noce, pory roku, dni tygodnia. Wykonaliśmy domki z papieru- doskonaliliśmy technikę wycinania i składania papieru, konstruowaliśmy  domy z klocków. Gościliśmy mamę Leny - panią Arlettę oraz panią Magdę z Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki z bardzo atrakcyjnymi zajęciami teatralnymi - opis w Wydarzeniach:)



Zwierzęta domowe

 Wtorek, 26 października 2021 r.   ( 8:03 ) 

Zwierzęta to nasi przyjaciele. W minionym tygodniu rozmawialiśmy o zwierzętach hodowanych w domu. Dzieci wypowiadały się, jak należy o nie dbać. Przynosiły zdjęcia swoich ulubieńców. Poznaliśmy literę E, e. Mieliśmy spotkanie z paniami z Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Wykonaliśmy prace plastyczne z wykorzystaniem rolki po papierze toaletowym i papierowego talerzyka. Uczyliśmy się zabawy rytmicznej ze śpiewem pt.”Bingo”. Doskonaliliśmy umiejętność wycinania. Układaliśmy rytmy z wykorzystaniem kasztanów i fasolek. Samodzielnie robiliśmy kanapki w czasie śniadania. Sprawdzaliśmy właściwości magnesu. Wysłuchaliśmy bardzo interesującego opowiadania J. Papuzińskiej pt. „Agnieszka opowiada bajkę”. Rozwijaliśmy swoją sprawność fizyczną w czasie zajęć ruchowych.



Zwierzęta domowe

 Poniedziałek, 25 października 2021 r.   ( 14:28 ) 



Urodziny Hani

 Niedziela, 24 października 2021 r.   ( 10:53 ) 

Kochana Haniu wszystkiego naj, naj...