Oddział IV

 


 

Nauczycielki: mgr Agnieszka Ufniarska, mgr Alicja Zarzecka


 

Znowu w przedszkolu

 Sobota, 11 września 2021 r. 

Wróciliśmy po wakacjach. Rozmawialiśmy przy mapie Polski o miejscach, w których spędzaliśmy wakacje. Sprawdzaliśmy znajomość umiejętności rozpoznawania strony lewej i prawej. W czasie zabaw poznawaliśmy swoich nowych kolegów. Śpiewaliśmy Poli sto lat. Doskonaliliśmy swoje umiejętności plastyczne wykonując prace w oparciu o technikę kollage. Bawiliśmy się przy piosence „Znowu w przedszkolu” i akompaniowaliśmy na instrumentach perkusyjnych. Włączyliśmy się w akcję pt. „NARODOWE CZYTANIE”. Jest to ogólnopolska akcja społeczna. Dzieci obejrzały wystąpienie nauczycielek- fragmentu sztuki G. Zapolskiej pt. „Moralność Pani Dulskiej”. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące zaprezentowanego fragmentu sztuki. Spacerowały jak pan Dulski.



Urodziny Jadzi i Tomka

 Niedziela, 5 września 2021 r.   ( 11:20 ) 

Kochani,  życzymy  Wam wszystkiego  naj... naj...



Witamy przedszkole

 Niedziela, 5 września 2021 r.   ( 10:57 ) 

Z wielką radością dzieci witały się ze swoimi koleżankami i kolegami po wakacyjnej przerwie. W pierwszych dniach w przedszkolu integrowały się :), poznawały salę, kąciki. Wspólnie opracowaliśmy zasady korzystania z nich oraz kodeks grupowy. Przedszkolacy wykonali swoje własne wizytówki i podpisali się pod zasadami, obiecując ich przestrzeganie. Poznaliśmy wiersz „Kiedy rosnę”. Rozmawialiśmy  na temat co się dzieje  z naszym ciałem kiedy rośniemy? Podczas zabaw utrwalaliśmy schemat własnego ciała-  wyróżnialiśmy i nazywaliśmy poszczególne części. Dzieci rozpoznawały mimikę -własną i innych, ćwiczyliśmy umiejętność koncentrowania uwagi na swoich czynnościach, a także w obdarzaniu innych uwagą. Korzystaliśmy z tych doświadczeń podczas rysowania postaci człowieka- koleżanki, kolegi, pani. Przedszkolacy aktywnie uczestniczyli w  zabawach i zajęciach  ruchowych oraz   muzycznych.