Urodziny Nikoli
Kochana Nikolo! Wszystkiego naj... naj... z okazji urodzin życzą koledzy i koleżanki z grupy:)
Powiadomienie o danych kontaktowych Inspektora Ochrony Danych (IOD)
W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych został powołany Inspektor Ochrony Danych, z którym można kontaktować się za pośrednictwem danych kontaktowych Przedszkola Samorządowego Nr 56 lub mailowo na adres e-mail: iod.przedszkola2@um.bialystok.pl
Inspektor Ochrony Danych: Pani Małgorzata Kuczyńska nr tel. 85 869 6661
Nauczycielki: mgr Agnieszka Ufniarska, mgr Alicja Zarzecka
Kochana Nikolo! Wszystkiego naj... naj... z okazji urodzin życzą koledzy i koleżanki z grupy:)
Magiczna atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zagościła w naszej grupie kilka dni przed świętami. Podczas zajęć rozmawialiśmy o świętach i związanych z nimi tradycjach i zwyczajach pielęgnowanych w domach. Zajęcia miały na celu uświadomienie najcenniejszych wartości przekazywanych z
pokolenia na pokolenie, że Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, w którym ludzie starają się być lepsi i uczynni. Dzieci wykonały prace plastyczne: „Mikołaj”, „Choinka”. Bawiliśmy się w zabawy dydaktyczne, min. „Ja mam, kto ma”, słuchowe „Co to za odgłosy”, słowne „Składamy życzenia”. Uczyliśmy się kolęd i pastorałek: „Wśród nocnej ciszy”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Leży mały Jezus”. Przedszkolacy z pomocą rodziców przygotowali się do występu na Jasełka. (Wszystkim Rodzicom składamy serdeczne podziękowania za wielkie zaangażowanie:) 22 grudnia dzieci przedstawiły Jasełka przed zaproszonymi gośćmi- panią Dyrektor i panią Księgową. Następnie śpiewały kolędy, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia. Ten wyjątkowy czas upłynął w miłej, serdecznej atmosferze.
Wielki sukces dzieci z naszej grupy w Mikołajkowej Gali Przedszkolaków organizowanym przez MDK w Białymstoku! Dzieci nagrodzone - Pola S.i wyróżnione - Lena F., Zosia G., Zosia R. - w konkursie plastycznym, a prace Jadzi D. i Leny P. zakwalifikowane na wystawę. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy :)
W minionym tygodniu dominowały zabawy Mikołajkowe. Już od poniedziałku zaczęliśmy dekorację sali, a także ubraliśmy choinkę wykorzystując zabawki eko wykonane przez dzieci i rodziców w domu. Choinka wygląda przepięknie ubrana w bardzo pomysłowe ozdoby. Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za ogromny wkład pracy:) Obejrzeliśmy teatrzyk „Bajkowa szopka” w wykonaniu aktorów „Pod Orzełkiem”. Wykonaliśmy ozdoby do sali- Mikołaje z papierowych talerzyków, papierową choinkę, prace Mikołajkowe do biblioteki. Dzieci przygotowały również pocztówki z papieroplastyki, które zostały przekazane dla wolontariuszy ze „Szlachetnej paczki”. Poznaliśmy nową literę „Y”, czytaliśmy sylaby, wyrazy i zdania. Uczyliśmy się piosenki pt.: „Zaczarowana noc”, tańczyliśmy do tej piosenki. Poznaliśmy wiersz pt.: „Mikołaj”. Na zajęciach ruchowych ćwiczyliśmy równowagę oraz skoki zawrotne przez ławeczkę. Na zajęciach matematycznych doskonaliliśmy umiejętności liczenia- rozróżnialiśmy prawidłowe i błędne liczenie, ustalaliśmy, jak trzeba liczyć. W piątek byliśmy w bibliotece na zajęciach przybliżających nam zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia w Polsce i na świecie. Rozwiązywaliśmy zagadki przygotowane przez panie bibliotekarki. Na pamiątkę zajęć otrzymaliśmy odblaski oraz książki do przedszkola. Paniom Bibliotekarkom składamy serdeczne podziękowanie za ogromne zaangażowanie w przygotowaniu zajęć.
>> więcej ...
Czas tak szybko mija. W minionym tygodniu opowiadaliśmy co lubimy robić w wolnym czasie, jakie lubimy zabawy. Poznaliśmy literę L,l drukowaną i pisaną. Czytaliśmy sylaby, wyrazy i proste zdania. Rozwijaliśmy słuch fonematyczny
i koncentrację uwagi, liczyliśmy słowa w zdaniu, dzieliliśmy słowa na sylaby
i głoski. Z ciekawością wysłuchaliśmy opowiadania M. Strękowskiej- Zaremby pt.”Bajka o prawdziwym skarbie”. Dowiedzieliśmy się, że dobre uczynki, mądre postępowanie i wrażliwość są największym skarbem. Układaliśmy zdania z podanymi przez nauczycielkę słowami zaczynającymi się na określoną głoskę. Rozwijaliśmy umiejętność przeliczania liczebnikami porządkowymi. Ćwiczyliśmy sprawność naszych rąk i koordynację wzrokowo ruchową w trakcie rysowania po śladzie. Z dużym zapałem wykonaliśmy kompozycję z wykorzystaniem różnych plastikowych zakrętek. Musieliśmy pracować w małych zespołach. Wykonaliśmy pięknego aniołka z szyszki. Śpiewaliśmy piosenki u utrwalaliśmy „Taniec”. Rozwijaliśmy umiejętność rzutu i chwytu piłki z odbicia o ziemię w miejscu i w ruchu. W wolnym czasie wspólnie bawiliśmy się, rysowaliśmy, graliśmy w warcaby.
W tym tygodniu mieliśmy dużo atrakcji. W poniedziałek gościliśmy artystów z zespołu Arte- Muza z przedstawieniem „Wikingowie i Indianie”. Dzieci poznały nie tylko nazwy i brzmienie instrumentów muzycznych, ale również zwyczaje Indian i Wikingów. Wzięły udział we wspólnych zabawach. Poznaliśmy nową literę K, k- rozpoznawaliśmy ją w tekście, czytaliśmy proste wyrazy i zdania. Rozmawialiśmy na temat naszego zdrowia, w jaki sposób o nie dbać. Przygotowaliśmy bardzo apetyczne, ale przede wszystkim „zdrowe” kanapki. Okazało się, że dzieci lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Przekonaliśmy się, że ogromny wpływ na nasze zdrowie ma ruch. Rozmawialiśmy na temat różnych dyscyplin sportowych. Ćwiczyliśmy koordynację wzrokowo- ruchową, równowagę przechodząc po podwyższonych powierzchniach- ławeczce, drabinie, chodziliśmy na „nartach”. Zajęcia ruchowe uatrakcyjniała nam muzyka z płyty „Gimnastyka dla smyka”. Wykonaliśmy pracę plastyczną „Moje wymarzone przedszkole” i udekorowaliśmy nią zarówno salę, jak i hol przedszkola.
>> więcej ...
Ja chodzę tam co dzień obiadek dobry jem
>> więcej ...
Jesień bywa słoneczna, deszczowa i wietrzna. W minionym tygodniu rozmawialiśmy o jesiennej pogodzie. Poznaliśmy nową literę -D, d. Odczytywaliśmy sylaby, proste wyrazy i zdania. Opowiadanie „wędrówka kropelki wody” przybliżyło nam krążenie wody w przyrodzie. Prowadziliśmy również kalendarz pogody. Utrwaliliśmy znajomość nazw dni tygodnia i symbole, za pomocą których zaznaczaliśmy zjawiska pogodowe. W trakcie zajęć „Ekologia i my” przeprowadzaliśmy eksperymenty z wodą. Poznaliśmy jej właściwości i uczyliśmy się wyciągać wnioski. To było bardzo ciekawe. Być może niektórzy z nas wykonają podobne doświadczenia w domu. Słuchając muzyki A. Vivaldiego wykonaliśmy prace „ Jesienna szaruga” w oparciu o technikę mokre w mokrym. „Parasol” został wykonany techniką collage. Mówiliśmy o niszczącej sile wiatru oraz wykorzystaniu go do produkcji prądu. „Wiatr psotnik”, to piosenka przy której bawiliśmy się
i śpiewaliśmy. Improwizowaliśmy odgłosy wiatru z wykorzystaniem gazet i pałeczek.
>> więcej ...