Piątek, 2 grudnia 2022 r. ( 16:11 )
W tym tygodniu mówiliśmy o prądzie i różnych urządzeniach elektrycznych. Dzieci wymieniały i nazywały urządzenia występujące w każdym gospodarstwie domowym do uruchomienia, których potrzebna jest elektryczność.Zwracaliśmy uwagę na to, iż bez prądu byłoby nam bardzo ciężko żyć, jest on nam bardzo przydatny ale i jednocześnie bardzo niebezpieczny. Poznaliśmy zasady bezpiecznego korzystania z prądu.Ponadto porównywaliśmy jak zmieniły się różne urządzenia na przestrzeni lat, jak bardzo rozwinęła się technologia. Zwieńczeniem tematyki tygodniowej była wycieczka do zaprzyjaźnionego przedszkola nr 78 gdzie obejrzeliśmy wystawę dawnych przedmiotów i urządzeń jakimi posługiwali się ludzie na wsi . Dzieci poznały i zobaczyły np" kołowrotek, tarę, maglownicę czy żelazko z duszą. Dowiedziały się również czym zajmował się np: kowal, garncarz, łyżkarz.W ramach Narodowego Programu Czytelnictwa przeczytaliśmy książkę pt„Feluś i Gucio poznają zawody ”Katarzyny Kozłowskiej na podstawie , której omawialiśmy różne zawody i próbowaliśmy odpowiedzieć do czego jest tam wykorzystywany prąd elektryczny.