Oddział IV
Nauczycielki: mgr Agnieszka Ufniarska, mgr Alicja Zarzecka
Wiosenne przebudzenia
Nareszcie przyszła wiosna. 21 marca pożegnaliśmy zimę. Przeszliśmy ulicami naszego osiedla niosąc Marzannę i oznajmiając wszystkim dokoła, że już jest wiosna. Ponadto Panie - Ela, Agnieszka Sz., Agnieszka U, Ania W., Danusia i Edytka przygotowały dla wszystkich dzieci inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt „ Przyjście Wiosny”. Dzieci były bardzo zadowolone. Podczas zajęć dużo czasu poświęciliśmy na rozpoznawanie i nazywanie pierwszych zwiastunów wiosny zarówno wśród fauny jak i flory. Dzieci wykonały pracę z tulipanami podczas, której utrwaliły sobie co to jest oś symetrii. Do atrakcji minionego tygodnia należy dodać wspaniały występ muzyków z filharmonii, którzy przygotowali dla dzieci cudowną audycję muzyczną.
>> więcej ...
>> więcej ...
Zwierzęta pól i lasów
W minionym tygodniu rozmawialiśmy o faunie naszych pól i lasów. Poznawaliśmy najbardziej charakterystyczne zwierzęta tych ekosystemów. Dowiadywaliśmy się ciekawych rzeczy na temat ich życia, zwyczajów, wyglądu. Wyjaśniliśmy co to są i czym się charakteryzują ssaki, ptaki i owady. Wykonaliśmy własną myszkę w norce (praca plastyczna) oraz składaliśmy puzzle przedstawiające zwierzęta leśne. Nauczyliśmy się zabawy rytmiczno-ruchowej ze śpiewem pt" Myszka:.
>> więcej ...
>> więcej ...
Kucharze wiedzą jak jeść zdrowo
W minionym tygodniu realizowaliśmy w grupie Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „ Na tropie zdrowego odżywiania” wspierający kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci. Poznaliśmy składniki odżywcze i witaminy znajdujące się w buraku, awokado, brokule, grejpfrucie, cebuli, moreli, kapuście i kiwi. Poprzez wykonywanie różnych zadań dzieci zbierały kolejne witaminy i tym samym uzupełniały Światowy Skarbiec Składników Odżywczych.
>> więcej ...
>> więcej ...
Muzyka wokół nas
W minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat muzyki. Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie - czym jest muzyka. Ponadto graliśmy na instrumentach perkusyjnych i zapoznaliśmy się z podziałem instrumentów perkusyjnych. Wykonywaliśmy różne ćwiczenia w liczeniu, a także każde dziecko przedstawiło w pracy plastycznej siebie jako muzyka grającego na wybranym instrumencie. Mówiąc o muzyce nie mogliśmy pominąć naszego wybitnego kompozytora Fryderyka Chopina. Poznaliśmy jego życie i twórczość.
>> więcej ...
>> więcej ...
Dzień Babci i Dziadka
>> więcej ...
