Wakacyjne podróże
Miniony tydzień był pełen wrażeń. Rozpoczęliśmy od spotkania z Panią policjantką, aby przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Następnie wyruszyliśmy całym przedszkolem do Parku "Morza, lądy, oceany" gdzie spędziliśmy niemal cały dzień. Atrakcji było co niemiara: dmuchańce, baseny z rowerkami i walcami wodnymi, tory samochodowe, spotkanie z piratem, muzeum morskie, małe safari, ścieżka edukacyjna ze zwierzętami , ślizgi na pontonach oraz „Złote rybki ” spełniające życzenia. Po tylu atrakcjach posiłek „ pod niebem” smakował wyśmienicie. Odwiedziły nas również studentki higieny stomatologicznej, które przypomniały nam jak należy prawidłowo dbać o zęby. Tydzień zakończyliśmy wycieczką do Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku gdzie mieliśmy bliskie spotkanie ze sztuką. Podziwialiśmy obrazy, rzeźby, instrumenty. Poznaliśmy takie pojęcia jak: rzeźba pełna i płaskorzeźba, kompozycja otwarta i zamknięta, obraz naturalistyczny , portret i autoportret, a także zobaczyliśmy z czego składa się podręczny niezbędnik artysty malarza.
