Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 r. ( 13:21 )
Wielkanoc to czas radości, przygotowań, malowania pisanek, strojenia koszyczków. Świąteczna atmosfera zapanowała w naszej grupie. Dzieci wzbogacały wiadomości dotyczące zwyczajów i tradycji wielkanocnych- obejrzały prezentację multimedialną. Poznały nową literę J, j jak jajko, czytały wyrazy i zdania. Przeprowadziły szereg zabaw badawczych z jajkiem- obserwowały jajo surowe, gotowane; rozpoznawały dotykiem rodzaj jajka (steropianowe, plastikowe, w skorupce), zanurzały w occie, a następnie następnego dnia obserwowały co się z nim stało, wyciągały wnioski. Doskonaliliśmy dodawanie i odejmowanie oraz bawiliśmy się w zabawy ruchowe z wykorzystaniem jajek styropianowych. Konstruowaliśmy domki z kart- bawiliśmy się w zabawę „Ile wart jest domek”. Poznaliśmy nowe zabawy ze śpiewem „Kurka”, „Jajeczko się kula”. Wykonaliśmy barwne ozdoby - pisanki, koszyczki wielkanocne. Efekt pracy można podziwiać na holu naszego przedszkola. Życzymy zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych!