POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA
To ostatni nasz dzień w przedszkolu,
Powiadomienie o danych kontaktowych Inspektora Ochrony Danych (IOD)
W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych został powołany Inspektor Ochrony Danych, z którym można kontaktować się za pośrednictwem danych kontaktowych Przedszkola Samorządowego Nr 56 lub mailowo na adres e-mail: iod.przedszkola2@um.bialystok.pl
Inspektor Ochrony Danych: Pani Małgorzata Kuczyńska nr tel. 85 869 6661
Nauczycielki: mgr Dorota Borowska, mgr Agnieszka Szkiłądź
To ostatni nasz dzień w przedszkolu,
>> więcej ...
Czy można się dobrze bawić przy samym rytmie? Czy da się namalować muzyczny pejzaż bez instrumentów perkusyjnych? Odpowiedzi na te pytania znaleźliśmy na spotkaniu „Trzy światy”. Muzycy Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej zabrali nasze przedszkolaki w podróż przez trzy światy: świat muzyki klasycznej, rozrywkowej i instrumentów perkusyjnych. Odwiedziliśmy różne kontynenty, by poznać bliżej nie tylko perkusję, bębny i werbel, ale także takie instrumenty jak fleksaton czy bongosy. Dzięki dźwiękom i wyobraźni przez chwilę byliśmy się na gorącej plaży. To była wspaniała muzyczna przygoda! A bisom nie było końca !!!!!
Kuchnia molekularna, wielkie wybuchy, dymiące róże, kurczące się i samopompujące się balony i pyszne lody owocowe zamrażane ciekłym azotem to wszystko podczas warsztatów których temat brzmiał bardzo tajemniczo: : „Kuchnia molekularna” prowadzona przez „Bajkowe Laboratorium”. Podczas warsztatów dzieci poznały właściwości i możliwości ciekłego azotu. Prowadząca zaprezentowała dzieciom doświadczenia z suchym lodem, balon dmuchany dwutlenkiem węgla, nadmuchane balony – „moczone” w ciekłym azocie, „parujące” chrupki kukurydziane, wspólnie wykonane sorbety lodowe, „chmura” – połączenie ciekłego azotu z gorącą wodą, „lawa” – z ciekłego azotu połączona z płynem do naczyń i wodą. Wszystkie dzieci były bardzo zaciekawione i z ogromną radością uczestniczyły w doświadczeniach.
Dzisiaj był miły czerwcowy dzień, bo siódme urodziny obchodził nasz kolega oraz gościliśmy u siebie w grupie białostocką poetkę - Jadwigę Cudowską, która czytała nam swoje „Wiersze dla dzieci”.
BARDZO GŁODNA GĄSIENICA (DIE KLEINE RAUPE NIMMERSATT)
>> więcej ...
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA TAK WIELKIE ZAANGAŻOWANIE W PRZYGOTOWANIE STROJÓW!!! KAŻDY ZACHWYCAŁ!!
W poniedziałek oraz piątek w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy zawody sportowe- SPRINEM DO MARATONU oraz BAJKOWE ZAJĘCIA POD CHMURKĄ. Celem wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu. DZIAŁO SIĘ, ZAPRASZAMY DO FOTORELACJI
>> więcej ...
Ciocia Huberta była naszym gościem w tym tygodniu. Przeczytała nam dwie ciekawe historie i opowiedziała o swojej pracy z dziećmi autystycznymi. Pokazała nam w jaki sposób za pomocą obrazków porozumiewają się dzieci, które nie potrafią komunikować się werbalnie.Dziękujemy serdecznie pani Basi za niezwykle miłe i pouczające spotkanie.
>> więcej ...