ŁĄKA WIOSNĄ
W TYM TYGODNIU BAWILIŚMY SIĘ Z PRZYRODĄ: OPOWIADALIŚMY O BARWACH OCHRONNYCH ZWIERZĄT, POZNAWALIŚMY WARUNKI NIEZBĘDNE DO ROZWOJU ZWIERZĄT, TWORZYLIŚMY OBRAZEK ŁĄKI I MIESZKAJĄCYCH TAM OWADÓW, ILUSTROWALIŚMY RUCHEM PIOSENKĘ „ TANIEC MOTYLI” ORAZ ĆWICZYLIŚMY CZYTANIE PROSTYCH TEKSTÓW. MIERZYLIŚMY RÓWNIEŻ NASZĄ SALĘ, STOŁY, MEBLE, DYWAN - A MIARKĄ BYŁY NASZE DŁONIE, STOPY, KROKI.ODWIEDZILI NAS RÓWNIEŻ AKTORZY Z TEATRU CoNieco ZE SPEKTAKLEM„ LEGENDY POLSKIE”, BRALIŚMY BRÓWNIEŻ CZYNNY UDZIAŁ W AKCJI PRZEDSZKOLNEJ „ DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW”.

Ten tydzień to tylko trzy dni.... lecz intensywnej naszej pracy. Nasze przedszkolaki zapoznały się z literą Ż, ż jak żaba, utrwaliliśmy symbole narodowe, poznaliśmy legendę „Warszawska Syrenka”, ułożyliśmy do niej historyjkę obrazkową, poznaliśmy herb Warszawy i najważniejsze zabytki w naszym państwie. Wokół Unii Europejskiej - to szereg zabaw przybliżających zapoznanie z flagą, należącymi państwami. "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna, tu każdy kwiat do niej się przyzna, źdźbło trawy najmniejsze podszepnie mi wiersze. Tu wszędzie jest moja ojczyzna"- to słowa refrenu wprowadzonej piosenki. Na świeżym powietrzu graliśmy w gumę. Świetnie nam szło!!!!!!!!!!!!