Gość w naszej grupie
W piątek odwiedziła nas siostra Tymona. Maja zagrała kilka utworów na gitarze oraz na pianinie. Przedszkolacy z podziwem obserwowali jej zdolności muzyczne. Stwierdzili, że w przyszłości również pragną grać na instrumentach:)
Powiadomienie o danych kontaktowych Inspektora Ochrony Danych (IOD)
W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych został powołany Inspektor Ochrony Danych, z którym można kontaktować się za pośrednictwem danych kontaktowych Przedszkola Samorządowego Nr 56 lub mailowo na adres e-mail: iod.przedszkola2@um.bialystok.pl
Inspektor Ochrony Danych: Pani Małgorzata Kuczyńska nr tel. 85 869 6661
Nauczycielki: mgr Dorota Borowska, mgr Agnieszka Szkiłądź
>> więcej ...
W środę dzieci wzięły udział w kolejnym zajęciu z cyklu: „W zdrowym ciele zdrowy duch” mającym na celu doskonalenie kompetencji emocjonalno -społecznych prowadzonym przez panią Elę i panią Danusię. Podczas zajęcia pod tytułem: „Tworzymy grupę” starszacy bawili się w zabawy min.: „Magnesy”, „Grupowy wywiad”, „Grupki”, „Portret grupy”, „Drzewo grupowe”. Przedszkolacy stwierdzili, że każde dziecko jest bardzo ważne i ma wiele talentów. Jednak dobrze jest gdy jesteśmy w grupie wtedy możemy się razem bawić, uczymy się od siebie nawzajem, sami próbujemy rozwiązywać różne sprawy.
>> więcej ...
Piękna nasza Polska cała. Te słowa są nam bliskie. W minionym tygodniu rozmawialiśmy o odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Obejrzeliśmy film edukacyjny pt. „Rozbiory Polski”. Wzięliśmy udział w uroczystych obchodach święta 11 listopada. Recytowaliśmy wiersze o Polsce, śpiewaliśmy patriotyczne pieśni oraz hymn państwowy. Oglądaliśmy albumy związane z naszym krajem. Ponadto odbyło się spotkanie z panią policjantką, która przybliżyła nam swój zawód oraz zwróciła uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Bardzo ciekawa była także audycja muzyczna pt. „Kosmiczne piosenki”.
>> więcej ...
W minionym tygodniu rozmawialiśmy o jesiennej pogodzie- wietrze, chmurach, deszczu. Przyglądaliśmy się chmurom- ich kształtom i kolorom. Czytaliśmy książkę z serii „Słoneczna biblioteka”- „Wiatr”. Zastanawialiśmy się jak powstaje wiatr, kiedy nam pomaga a kiedy szkodzi. Poszerzyliśmy wiadomości na temat pochodzenia wody, właściwości, jej obiegu w przyrodzie. Przeprowadziliśmy zabawy badawcze „Co pływa, a co tonie”. Wykonaliśmy jesienną pracę plastyczną techniką mokre w mokrym. Poznaliśmy nową literę „i, I” na podstawie wiersza J. Brzechwy „Tańcowała igła z nitką”. Na zajęciach gimnastycznych rozwijaliśmy koordynację wzrokowo- ruchową, motorykę wykorzystując piłki gumowe i taśmę oporową. Bawiliśmy się do nowej piosenki pt. :„Nuda maruda”.
>> więcej ...
>> więcej ...
W minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat jesiennych prac w ogrodzie. Obchodziliśmy szóste urodziny naszej koleżanki Hani. Poznaliśmy nową literę E,e jak ekran. Wybraliśmy się na wycieczkę na ryneczek, aby zakupić warzywa do przedszkola. W trakcie zajęć mieliśmy okazję rozpoznawać i nazywać warzywa za pomocą węchu, dotyku, segregować je na odpowiednie tace, przeliczać. Sami zrobiliśmy sobie kanapki z wykorzystaniem różnorodnych warzyw. Przygotowaliśmy smaczną surówkę z marchwi, jabłek i pora. Obejrzeliśmy teatrzyk kukiełkowy na podst. utworu pt.:„Kapuściana dama”( B. Pasiuk) w wykonaniu kolegów z grupy. Wykonaliśmy własne kukiełki z warzyw. Przedszkolaki przyniosły do przedszkola wiele ciekawych okazów warzyw. Niektóre nie potrzebowały wiele, aby stać się zwierzątkiem, znaną postacią…Dzieci z dużym zaangażowaniem realizowały swoje twórcze zamiary. Dziękujemy rodzicom za wzbogacenie naszych zajęć i dostarczanie różnorodnych warzyw.
>> więcej ...
Jesień daje nam wiele darów. W tym tygodniu zajmowaliśmy się owocami. Rozmawialiśmy, jak ludzie przygotowują się do zimy. Utrwaliliśmy znajomość wyglądu i nazw owoców z naszych sadów. Wspólnie wykonaliśmy ciasto z jabłkami. Było pyszne. Wszystkim bardzo smakowało. Interesująco wygląda praca pt. „Jabłoń”. Śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Poznaliśmy nową literę -A,a. Utrwalaliśmy litery O,o, E, e. Wizyta w Białostockim Teatrze Lalek na spektaklu pt. „Ślimak” pozostanie w naszej pamięci. W czasie ćwiczeń doskonaliliśmy umiejętność przeskoków przez przeszkody płaskie.
>> więcej ...
Tematykę tygodniową rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej w bibliotece osiedlowej. Zainspirowani obrazkami wykonaliśmy prace plastyczną „Jeże” z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych tj. jarzębina, liście, czapeczki, nasiona klonu. Poznaliśmy nową literę wielką i małą „o, O”. Ćwiczyliśmy słuch fonematyczny wyróżniając sylaby i głoski w wyrazach. W środę obejrzeliśmy bardzo interesujące przedstawienie „Ostatnie drzewo”. Ta oryginalna bajka ekologiczna w niezwykły sposób przedstawiła potrzebę troski o otaczającą nas przyrodę. Poznaliśmy nową piosenkę „Cóż to za nowina” oraz zabawę „Wiewiórki do dziupli”. Uczyliśmy się konstruowania gier- układaliśmy i rozgrywaliśmy proste gry w parach. Obchodziliśmy urodziny Janka. W piątek byliśmy z wizytą u pana Patryka- oglądaliśmy samochód ciężarowy i maszyny budowlane podczas pracy. Mogliśmy poczuć się jak operatorzy tych maszyn i usiąść za kierownicą. Panom Patrykowi, Adrianowi i Konradowi z firmy Skaw-bud serdecznie dziękujemy za zaproszenie, ciekawe zajęcia i przygotowane niespodzianki.
>> więcej ...
>> więcej ...
W piątek naszą grupę odwiedził tato Zosi z… piłeczkami. Zaprezentował nam sztukę żonglowania. Udowodnił, że nie jest to takie trudne. Wystarczy spróbować i przekonać się, że w dość krótkim czasie można się tego nauczyć. Żonglowanie to nie tylko świetna zabawa, ale także mnóstwo korzyści między innymi: zwiększenie koncentracji, poprawa nastroju, poprawa koordynacji wzrokowo-ruchowej, ćwiczenie refleksu, poczucia rytmu, równowagi, poszerzenie pola widzenia, itp. Żonglowanie poprawia jednak najbardziej umiejętności, które opierają się na koordynacji oko-ręka tj. pisanie, rysowanie, czytanie. Zachęcił dzieci do zabawy w żonglowanie. Na zakończenie nasz gość przeczytał książkę z biblioteczki przedszkolnej. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie.
>> więcej ...