Oddział V
Nauczycielki: mgr Dorota Borowska, mgr Agnieszka Szkiłądź
Dzień Babci i Dziadka
Babcia i Dziadek są to słowa, które kojarzą nam się z miłością, ciepłem i wszystkim co dobre. Dnia 12 stycznia 2023 r. w naszej grupie świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji starszacy przedstawili Jasełka oraz część artystyczną przygotowaną specjalnie na tę okazję. Były tańce, były śpiewy oraz życzenia płynące prosto z każdego dziecięcego serduszka. Na zakończenie spotkania dzieci obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi prezentami. To był bardzo wspaniały dzień pełen uśmiechu, radości, dumy, wzruszeń. Szczęśliwe i rozpromienione twarze naszych bliskich dały wyraz tego, jak miłe i ważne są takie spotkania i chwile spędzone z wnukami.
>> więcej ...
Bal karnawałowy
>> więcej ...
"W zdrowym ciele-zdrowy duch"- zajęcia rozwijające umiejętności emocjonalno-społeczne
W środę w grupie V odbyły się kolejne zajęcia doskonalące kompetencje emocjonalno- społeczne. Przedszkolacy bawili się w zabawy: „Latarnie i okręty”, „Rzeźbiarze”, „Historyjki mimiczne”, „Masażyki”, „Czuję się jak…”, czyli nazywanie i wyrażanie emocji, zabawy rozwijające poczucie zaufania oraz wiary we własne możliwości oraz umiejętności współpracy w grupie.
>> więcej ...
Mijają dni, miesiące
W tym tygodniu rozmawialiśmy na temat związany z czasem. Poznaliśmy różne rodzaje kalendarzy. Utrwalaliśmy znajomość dni tygodnia, pór roku i miesięcy. Poznaliśmy literę N, n. Śpiewaliśmy piosenkę pt. „U zegarmistrza”. Obejrzeliśmy film edukacyjny pt. „Zegary”. Dodawaliśmy i odejmowaliśmy w zakresie 10. Uczyliśmy się zapisywać nasze działania w formie pisemnej, posługując się znakami +, -, =. Odczytywaliśmy matematyczne zapisy. Rozwijaliśmy naszą sprawność fizyczną ćwicząc z laskami. Śpiewaliśmy 100- lat Tymonowi.
>> więcej ...
„Kolędnicy”
W piątek 23 grudnia aktorzy Teatru pod Orzełkiem wystawili przedstawienie „Kolędnicy”. Dzieci z grupy V przebrały się w stroje tradycyjnych kolędników i prowadzeni przez aktorów - Anioła Gabrysia i Anielicę Glorię odgrywali scenki z historii Bożego Narodzenia. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek sprawiło to, że poczuliśmy cudowną atmosferę świąt.
>> więcej ...
„W zdrowym ciele zdrowy duch” - zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno- społeczne
W środę odbyły się kolejne zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno- społeczne pt.: „Co czują inni”. Przedszkolacy bawili się w zabawy min.: „Lustro”, „Kostka mimiczna”, „Uczucia innych”, "Ja jestem…”. Było dużo okazji, aby nazwać swoje uczucia, nazwać uczucia innych, wyrażać je ciałem, gestem, głosem. Dzieci metodą „burzy mózgów” podawały propozycje w jaki sposób możemy porozmawiać o swoich uczuciach z innymi, jak sobie poradzić z trudnymi emocjami.
>> więcej ...
Sukcesy dzieci w Mikołajkowej Gali Przedszkolaków
Dzieci z grupy V wzięły udział w konkursie plastycznym i konkursie piosenki zorganizowanym przez MDK w Białymstoku. Jadzia otrzymała wyróżnienie w kategorii solistów za piosenkę „Skąd się wzięły święta”, a Zosia Ś. i Lena F. otrzymały wyróżnienie w konkursie plastycznym. Praca Zosi Ł. została zakwalifikowana na wystawę. WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY:)
>> więcej ...
>> więcej ...
>> więcej ...
