Oddział II
Nauczycielki: mgr Elżbieta Gaca,
mgr Barbara Pasiuk
Spotkanie przy książce
W środę grupa II odwiedziła bibliotekę osiedlową. Poznaliśmy historię pisma, druku, papieru i powstania książki a w czwartek odwiedził nas przedstawiciel wydawnictwa MAC - Pan Łukasz i zaprezentował dwie wspaniałe bajki o dobrym zachowaniu i tolerancji oraz podarował nam książki do kącika w sali.
Polska na ludowo - mini wycieczka do kącika ludowego
W naszym przedszkolu w sali koła plastycznego znajduje się mini kącik ludowy. Zgromadziliśmy tam eksponaty rękodzieła ludowego z różnych regionów i przy okazji tematów o Polsce dzieci mają możliwość je obejrzeć i posłuchać o nich różnych ciekawostek.
>> więcej ...
Bajkowy pokaz mody
W piątek zostaliśmy zaproszeni przez grupę IV na Bajkowy pokaz mody. Dzieci z tej grupy wspólnie z Panią Danusią przygotowały stroje dotyczące postaci z bajek. Pokaz był wspaniały. Gratulujemy!
>> więcej ...
Wielkanoc
W tym tygodniu szykowaliśmy się do świąt, poznaliśmy tradycje z nimi związane, oglądaliśmy różne pisanki, porównywaliśmy przedmioty szukając przeciwieństw, zrobiliśmy kurczaka i świąteczną pocztówkę.
>> więcej ...
Wiosna budzi zwierzęta
W tym tygodniu tym razem wiosna obudziła zwierzęta.
>> więcej ...
Wycieczka do biblioteki osiedlowej
Grupa druga została zaproszona na zajęcia edukacyjne pt. Świat dinozaurów do biblioteki. Dzieci mogły utrwalić wiedzę dotyczącą czasów prehistorycznych i o życiu dinozaurów.
