Oddział  II

 


 

Nauczycielki: mgr Elżbieta Gaca,

                         mgr Barbara Pasiuk


 

W krainie śniegu i lodu

 Poniedziałek, 23 lutego   ( 13:38 ) 

    16 - 20 luty 2026



Brokuł

 Piątek, 13 lutego   ( 9:56 ) 

W ramach realizacji projektu edukacyjnego - „ Profesor Animka na tropie zaginionych składników odżywczych” poznaliśmy BROKUŁ - warzywo o bogatym składzie witamin i składników odżywczych. Dzieci wykonały szeregi brokułowe , puzzlle brokułowe oraz wykonały brokuł z rolki po papierze toaletowym i z gazet. Ponadto w tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (przypomnieliśmy sobie zasady korzystania z Internetu), Europejski Dzień Numeru Alarmowego ( powtórzyliśmy wszystkie numery alarmowe oraz zasady korzystania z numeru 112 ), a także byliśmy w bibliotece osiedlowej gdzie podczas zajęcia utrwaliliśmy wiadomości na temat dinozaurów.. Jednak najwięcej przyjemności sprawiło nam wyjście na podwórko i zabawa na śniegu - było SUPER!!!



W krainie dinozaurów

 Piątek, 6 lutego 

02 - 06 luty 2026



Farmaceutka u przedszkolaków

 Piątek, 6 lutego 

06 luty 26



Bal w przedszkolu dzisiaj...

 Środa, 4 lutego 

04.02.26



Zimowe rozważania o czasie

 Wtorek, 27 stycznia   ( 12:43 ) 

19 - 23 styczeń 2026.



Dzień Babci i Dziadka

 Poniedziałek, 19 stycznia   ( 9:23 ) 

W czwartek 15.01.26 w naszej grupie gościliśmy wspaniałych gości Babcie i Dziadków. Dzieciaki zaprezentowały wspaniały występ - były piosenki, tańce, wiersze i duuuuużo upominków. Seniorzy nie kryli wzruszeń i obdarzyli małych artystów gromkimi brawami. Były całuski, uściski i podziękowania.



W oczekiwaniu na święta

 Piątek, 19 grudnia 2025 r.   ( 11:14 ) 

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o tradycjach związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Śpiewaliśmy kolędy, wykonywaliśmy różne ozdoby choinkowe. Ponadto uczestniczyliśmy w przedszkolnych Jasełkach w wykonaniu najstarszej grupy i dzieliliśmy się opłatkiem. W czwartek uczestniczyliśmy w warsztatach organizowanych przez Fundację „Cukrzyca i spółka” w ramach Kampanii „Miesiąc wiedzy o cukrzycy”. Dowiedzieliśmy się co to jest cukrzyca, jak ją leczyć. Ponadto dzieci segregowały produkty na zdrowe i niezdrowe.



Na kapustę nadszedł czas

 Poniedziałek, 15 grudnia 2025 r.   ( 12:45 ) 

Nasza kapusta ukisiła się wspaniale. My zjedliśmy do obiadu, akurat była rybka mniam. Oczywiście poczęstowaliśmy panią dyrektor oraz szefową kuchni, ale także innych pracowników przedszkola. Wszystkim bardzo smakowała. Rodzice w ramach akcji Witaminki dla rodzinki także dostali porcję do spróbowania:).



Spotkanie

 Środa, 10 grudnia 2025 r.   ( 11:42 ) 

  Wczoraj tj 09 XII 2015, dzieci spotkały się na zajęciach edukacyjnych z pracownikami Centrum Powiadamiania Ratunkowego . Miały okazję obejrzeć film o prawidłowych zachowaniach oraz utrwalić numer alarmowy. Jak wiadomo, nasza grupa zna go doskonale. Jak powiedziały nasz wiersz 112 to gościom aż zaświeciły się oczy. Bardzo nas pochwaliły. Dzieci miały okazję wypróbować swoich sił podczas udzielania pierwszej pomocy.