URODZINY W GRUPIE
Wszystkim naszym wrześniowym jubilatom, którzy właśnie skończyli sześć lat życzmy wspaniałych przyjaciół w zerówce, wielu sukcesów w życiu, życzliwych ludzi na co dzień i wielu wspaniałości od święta!!!
Powiadomienie o danych kontaktowych Inspektora Ochrony Danych (IOD)
W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych został powołany Inspektor Ochrony Danych, z którym można kontaktować się za pośrednictwem danych kontaktowych Przedszkola Samorządowego Nr 56 lub mailowo na adres e-mail: iod.przedszkola2@um.bialystok.pl
Inspektor Ochrony Danych: Pani Małgorzata Kuczyńska nr tel. 85 869 6661
Nauczycielki: mgr Dorota Borowska, mgr Agnieszka Szkiłądź
>> więcej ...
>> więcej ...
Miniony tydzień minął w klimacie wakacji. Zakończył się rok szkolny i zaczęło się lato. Skoro lato to i podróże. Wspólnie z dziećmi wymienialiśmy różne środki lokomocji jakimi można podróżować, a także dzieliliśmy się wakacyjnymi planami. Omawialiśmy charakterystyczne cechy regionów Polski - położenie, zabytki, dania regionalne itp. Dużo miejsca poświęciliśmy na zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnych podróży. Ponadto całym przedszkolem pojechaliśmy na wspaniałe przedstawienie do kina TON pt„ Calineczka”.
W piątek odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty pt „Kuchnia molekularna”. Podczas tych zajęć dzieci zgłębiały zagadnienia z chemii . Mogły poznać na czym polega zjawisko sublimacji lub skraplania , a także dowiedziały się co to jest ciekły azot, suchy lód oraz ciężki dym. Jednak najbardziej fascynujący był moment zrobienia owocowych sorbetów przy użyciu ciekłego azotu - były przepyszne.
>> więcej ...
>> więcej ...
>> więcej ...
Przez cały tydzień rozmawialiśmy o naszych rodzicach. Dzieci mówiły gdzie ich rodzice pracują, co lubią robić , a co ich denerwuje. Podkreślaliśmy jak ważne jest okazywanie rodzicom szacunku i miłości. Dzieci kolorowały rysunek z rodziną i zrobiły laurki dla mamy. Ponadto byliśmy w bibliotece gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat naszego miasta - jak wyglądało ok.100 lat temu, czym się poruszano, jak spędzano wolny czas. Bardzo ważny był udział Olivii i Natalki B. w konkursie matematycznym podczas, którego dziewczynki bardzo dobrze się zaprezentowały i godnie reprezentowały nasze przedszkole.
>> więcej ...
>> więcej ...
>> więcej ...
W minionym tygodniu przypomnieliśmy sobie wiadomości o ekosystemie jakim jest łąka. Poznaliśmy jej mieszkańców oraz rośliny tam występujące. Omówiliśmy cykl rozwojowy motyla oraz jak powstaje miód. Rozmawialiśmy także o korzyściach jakie mamy dzięki roślinom zielnym ( kremy, mydła, syropy, szampony itp). Ponadto we wtorek byliśmy na wycieczce podczas, której przyrodnik z Departamentu Ochrony Środowiska przy Urzędzie Miejskim w Białymstoku pokazał nam jak wykonać bezinwazyjny tomograf drzewa, wytłumaczył nam również w czym takie badanie pomaga przyrodnikom. Całe badanie zostało przeprowadzone na jednym z kilku pomników przyrody jakie znajdują się w naszym mieście - Dębie o imieniu Mieszko.
>> więcej ...