DBAMY O NASZĄ PLANETĘ
W tym tygodniu dzieci uczyły się postaw ekologicznych poprzez:
- poszanowanie przyrody, oszczędzanie zasobów ziemi, segregowanie śmieci
- słuchały i wypowiadały się na temat wiersza A. Widawskiej "Przyjaciele przyrody"
- układały i opowiadały historyjkę obrazkową "Sadzimy drzewko"
- śpiewały piosenkę "Świat w naszych rękach"
- interpretowały muzykę R. Schumana z wykorzystaniem szarf
- uczyły się litery "Ł" jak "łodyga"
- liczyły w możliwie szerokim zakresie - posługiwały się liczebnikami głównymi i porządkowymi, liczyły dwójkami i piątkami
- rozwijały swoja aktywność fizyczną - ćwiczyły równowagę
- wykorzystały rolkę po papierze - wycięły i pomalowały farbami akrylowymi kwiatek
