ZWIERZĘTA EGZOTYCZNE
W minionym tygodniu poznawaliśmy zwierzęta egzotyczne, ich życie, zwyczaje, sposoby odżywiania.
- rozwijaliśmy kompetencje werbalne i czytelnicze na podstawie książek z serii "Słoneczna Biblioteka": "Wyprawa", "W zoo", "Kto zjadł banany"
- rozwijaliśmy zainteresowania przyrodnicze na podstawie albumów i filmów edukacyjnych o zwierzętach
- ćwiczyliśmy pamięć i zdolności interpretatorskie poprzez recytację wiersza L. J. Kerna "Żyrafa u fotografa"
- ćwiczyliśmy czytanie i utrwalaliśmy poznane litery poprzez odczytywanie wyrazów i dopasowywanie ich do obrazków (6 - latki)
- poznawaliśmy wartościowe utwory z literatury polskiej (J. Tuwim "Słoń Trąbalski")
- łączyliśmy w pary i pasujące serie obrazki tworząc kolekcje
- bawiliśmy się przy muzyce "In the jungle" z "Króla lwa"
- rozwijaliśmy umiejętności manualne poprzez prace plastyczne: "Lew", "Słoń"
- pokonywaliśmy tory przeszkód, chodziliśmy na "szczudłach" i ślizgaliśmy się na "nartach" na zajęciach ruchowych
