DZIEŃ DOBRY PANIE LISTONOSZU
Bardzo ciekawy temat o poczcie, listonoszu - doręczycielu, listach, znaczkach, pocztówkach, paczkach, kopertach. Towarzyszył on nam w ostatnim tygodniu. Uczyliśmy się wiersza E. Majewskiego o listopadowych listach oraz piosenki "Chodzi listonosz". Oglądaliśmy pocztówki, znaczki. Poznaliśmy symbol Poczty Polskiej, mundur listonosza oraz drogę listu od nadawcy do adresata. Poznaliśmy literę E, e. Ćwiczyliśmy podrzuty woreczkami w ruchu oraz rzuty do celu poziomego. Byliśmy również w bibliotece, wypożyczyliśmy nowe książki, a pani bibliotekarka opowiadała nam o życiu w morzach i oceanach - już umówiliśmy się na następną wizytę 15 grudnia.
