Wiosenna łąka
Wiosenna łąka
W minionym tygodniu poszerzaliśmy wiadomości związane z wiosenną łąką. Przypomnieliśmy nazwy, wygląd mieszkańców łąki. Poznaliśmy cykl rozwojowy motyla. Poznaliśmy literę – ż/małą i wielką/. Graliśmy w „Kartofla”- dowiedzieliśmy się, że są liczby parzyste i nieparzyste. Wykonaliśmy pracę plastyczną pt.”Wiosenna łąka” oraz zrobiliśmy motyla z wykorzystaniem rolki po papierze toaletowym. Ćwiczyliśmy elementy tańca -krakowiaka. Gościliśmy w przedszkolu aktorów, którzy zaprezentowali sztukę pt. „Legendy polskie”. Ćwiczyliśmy w oparciu o metodę R. Labana. Wzięliśmy udział w akcji „Dzień Dobrych Uczynków”. Będąc na spacerze wręczaliśmy spotkanym ludziom serduszka i życzyliśmy miłego dnia. Za każdym razem widzieliśmy u obdarowanych uśmiech na twarzy i ogromne zaskoczenie. Przedstawiciele naszej grupy wzięli udział w Konkursie Matematycznym i Konkursie Wiedzy Przyrodniczo Ekologicznej. Wszyscy spisali się bardzo dobrze.
