Radca prawny w przedszkolu
22 marca 2022 r. naszą grupę odwiedziła Pani Anita Wyszyńska- radca prawny. Dzieci dowiedziały się, co trzeba zrobić, aby zostać radcą prawnym. Pani Anita w bardzo ciekawy sposób opowiadała o pracy Sądu. Przedstawiała krótkie historyjki i wyjaśniała sytuacje, w których udziela pomocy. Uświadomiła przedszkolakom, że przestrzeganie prawa to obowiązek każdego człowieka. Dzieci mogły obejrzeć wielką księgę, pełną przepisów, którą musi znać każdy prawnik. Największym zainteresowaniem cieszyła się toga. Odważni chętnie przymierzali strój prawnika. Niektóre dzieci już dziś wiedzą, że w przyszłości zostaną radcami prawnymi:) Dziękujemy serdecznie Gościowi za bardzo interesujące spotkanie.
