Dzień Babci i Dziadka
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu dzieci. W tym tygodniu szykowaliśmy się do obchodów ich święta. Dzieci opowiadały o swoich dziadkach -o ich ulubionych zajęciach, wspólnych zabawach. Co roku gościliśmy ich w sali. Dwa ostatnie lata nie pozwoliły na spotkanie w przedszkolu, ale dzieci nie zapomniały o tym ważnym dniu. Z wielkim zapałem przygotowały eko-niespodzianki oraz portrety, a także występ, który został nagrany i przekazany dziadkom.
Poznaliśmy nową literę „B,b” jak „balony”, doskonaliliśmy układanie wyrazów z białych i kolorowych cegiełek. Na zajęciach ruchowych usprawnialiśmy czworakowanie oraz biegi. Dodawaliśmy i odejmowaliśmy w zakresie 10 na palcach i innych zbiorach zastępczych, m.in. wykorzystując fasolki, liczydła z papieru, klamerki, kostki do gry. Bawiliśmy się do tańca „Siedmiokroczek” z wykorzystaniem gumy animacyjnej. Korzystaliśmy z uroków zimy na placu przedszkolnym.
Kochanym Babciom i Dziadkom
życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego,
aby żyli 100 lat… a nawet dłużej:)
