ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W tym tygodniu przedszkolacy  zapoznali się z krótkim rysem  historycznym  dotyczącym Święta Niepodległości. Dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych oraz wydarzeń historycznych naszej ojczyzny. Bliżej poznały postać Józefa Piłsudskiego. Wykonaliśmy godło państwowe, pracę plastyczną w barwach ojczystych „Polacy to jedna rodzina”. Śpiewaliśmy piosenkę „Mój dom”. Na zajęciach ruchowych ćwiczyliśmy rzuty i chwyty piłki z odbicia o ziemię i po odbiciu chwyt oburącz.
W  środę punktualnie o godzinie 11.11 włączyliśmy się w Ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. Dumnie przyjmując postawę „na baczność”, odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.  Przedszkolacy biorąc udział w takich zajęciach, uroczystościach od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.