Jesienią w sadzie

Jesień to czas dojrzewania owoców. W piękny słoneczny dzień wybraliśmy się na ryneczek, aby obejrzeć dary sadu i zakupić owoce, z których następnie wykonamy …szaszłyki. Pan sprzedawca bardzo ciekawie opowiadał  o owocach, zarówno tych spotykanych w naszych sadach,  ale też i o egzotycznych. Doradził w zakupach. W przedszkolu oglądaliśmy owoce, określaliśmy kształt, kolor, wielkość, segregowaliśmy, układaliśmy z nich mandalę. Następnego dnia zaprosiliśmy szefową kuchni panią Alę, która zapoznała dzieci z piramidą żywienia i podkreśliła wielkie znaczenie spożywania owoców i warzyw dla naszego zdrowia. Podarowała nam śliwki, które wykorzystaliśmy  do sporządzenia szaszłyków. W końcu nadeszła pora na kolorowy deser. Z umytych i obranych owoców dzieci wykonały szaszłyki :) Każdy samodzielnie kroił, a następnie nakłuwał na patyki. Przedszkolakom smakowała własnoręcznie przygotowana potrawa. 

Kolejną pracą wykonaną w tym tygodniu były kosze z jabłkami. Tę pracę wykonaliśmy metodą stemplowania. Dzieci kolorowały kontur kosza, a następnie stemplowały kształt jabłka… połową pigwy i  uzupełniały farbą ogonek i nasionka. Dowiedziały się, że pigwa podobnie jak cytryna wzmacnia naszą odporność. Oprócz spożywania owoców wielkie znaczenie dla zdrowia odgrywa ruch. Przedszkolacy z wielką chęcią wykonywali różnorodne zabawy z wykorzystaniem laski i ringa.