Oddział IV
Nauczycielki: mgr Agnieszka Ufniarska, mgr Alicja Zarzecka
>> więcej ...
Wakacyjne podróże
Miniony tydzień był pełen wrażeń. Rozpoczęliśmy od spotkania z Panią policjantką, aby przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Następnie wyruszyliśmy całym przedszkolem do Parku "Morza, lądy, oceany" gdzie spędziliśmy niemal cały dzień. Atrakcji było co niemiara: dmuchańce, baseny z rowerkami i walcami wodnymi, tory samochodowe, spotkanie z piratem, muzeum morskie, małe safari, ścieżka edukacyjna ze zwierzętami , ślizgi na pontonach oraz „Złote rybki ” spełniające życzenia. Po tylu atrakcjach posiłek „ pod niebem” smakował wyśmienicie. Odwiedziły nas również studentki higieny stomatologicznej, które przypomniały nam jak należy prawidłowo dbać o zęby. Tydzień zakończyliśmy wycieczką do Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku gdzie mieliśmy bliskie spotkanie ze sztuką. Podziwialiśmy obrazy, rzeźby, instrumenty. Poznaliśmy takie pojęcia jak: rzeźba pełna i płaskorzeźba, kompozycja otwarta i zamknięta, obraz naturalistyczny , portret i autoportret, a także zobaczyliśmy z czego składa się podręczny niezbędnik artysty malarza.
>> więcej ...
>> więcej ...
Dzień dziecka
W minionym tygodniu swoje święto obchodziły dzieci. Poznawaliśmy dzieci różnych ras oraz warunki w jakich żyją. Przybliżaliśmy kulturę z jakiej się wywodzą. Jednak największy nacisk kładliśmy na kształtowanie tolerancji wobec ludzi różnych ras i narodowości oraz szanowanie odmienności innych ludzi. 1 czerwca obchodziliśmy bardzo hucznie, Po wspólnej zabawie przy muzyce wszyscy odpoczywaliśmy na kocykach jedząc lody, ciasteczka i pijąc sok.
>> więcej ...
>> więcej ...
Majowa łąka
W minionym tygodniu rozmawialiśmy o łące. Poznawaliśmy i nazywaliśmy rośliny i zwierzęta występujące w tym ekosystemie. Dzieci przypomniały sobie cykl rozwojowy żaby i poszerzyły swoje wiadomości o cykl rozwojowy motyla. Ponadto dowiedziały się co to jest barwa ochronna i jaką spełnia rolę w życiu zwierząt. Dzieci wykonały collage przedstawiający łąkę wykorzystując farby akwarelowe, pastele olejne, stemplowanie patyczkiem do uszu i farbą plakatową oraz kolorowy papier.
>> więcej ...
>> więcej ...
Moja miejscowość, mój region, moja Ojczyzna
>> więcej ...
Dbamy o Ziemię
Ziemia to nasz dom, o który musimy dbać. Ludzie uświadomili sobie jak wiele szkody wyrządzili naszej planecie i w związku z tym postanowili zrobić wszystko, aby naprawić swoje błędy. Cały miniony tydzień rozmawialiśmy o ochronie środowiska (woda, powietrze, rośliny i zwierzęta). Przypomnieliśmy sobie co to jest recykling, na czym polega i jakie daje korzyści dla Ziemi. Zwracaliśmy uwagę na sposoby oszczędzania wody, energii. Dzieci uczyły się jak segregować odpady Poznaliśmy cykl rozwojowy żaby.
>> więcej ...

.gif)