Oddział II
Wychowawczynie:Pani Danusia i Pani Magda
KONSULTACJE
Zapraszamy na konsultacje (godziny dostępu nauczycieli)
wtorki w godzinach 12:30-13:30 ,
Prosimy o wcześniejsze telefoniczne zgłoszenie i ustalenie spotkania
z nauczycielem.
godziny pracy oddziału:
7.30 – 17.30
>> więcej ...
>> więcej ...
Finał ogólnopolskiej Kampanii "Dzieciństwo bez Przemocy"
>> więcej ...
Białystok- moje miasto

We wtorek nasze zajęcia odbywały się w osiedlowej bibliotece. Obejrzeliśmy bardzo interesującą prezentację na temat „Postacie z bajek”. Dzieci rozwiązywały zagadki na temat bohaterów bajkowych, miały możliwość dowiedzieć się różnych ciekawostek o kraju, z którego pochodzi dana postać, wysłuchać piosenek. W tym tygodniu poszerzaliśmy również wiadomości o naszym mieście na podstawie ilustracji, zdjęć, opowiadań. Dzieci rozpoznawały znane im miejsca, obiekty, dzieliły się przeżyciami. Obejrzały prezentację multimedialną o naszym pięknym mieście. Poznały herb naszego miasta. Utrwalały swój adres zamieszkania. Układały obrazek Pałacu Branickich z części w całość. W ramach projektu # 20 minut dla matematyki powodowaliśmy zmiany odwracalne- w budowlach, układankach. Obserwowaliśmy te zmiany, ustalaliśmy, co się zmieniło i w jaki sposób można to odwrócić. Zabawa „Chowam się”(realizacja programu „Dwujęzyczność w przedszkolu”) dostarczyła dzieciom mnóstwo pozytywnych emocji :)
>> więcej ...
"Czytam i maluję z pasją”- Wojewódzki konkurs plastyczny

Dzieci z grupy II przygotowały prace na konkurs plastyczny „Czytam i maluję z pasją” zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Niezwykle miło jest nam poinformować, iż Artur W. zdobył wyróżnienie za pracę wykonaną na podstawie książki "Wiewiórki, które nie chciały się dzielić" R. Bright, J. Field. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania zainteresowań malarskich:)
>> więcej ...
Co powinienem wiedzieć o Polsce?

W tym tygodniu w naszej grupie panowała patriotyczna atmosfera. Rozmawialiśmy o tym, kim jesteśmy, w jakim kraju mieszkamy. W związku ze Świętem Niepodległości przypomnieliśmy sobie, jak wyglądają polskie symbole narodowe – flaga i godło. Wysłuchaliśmy i nauczyliśmy się Hymnu Polski. Obejrzeliśmy także film edukacyjny pt.,, Polska Narodowe Święto Niepodległości”. Wiemy także jak według legendy o Lechu, Czechu i Rusie powstał nasz kraj. Dzieci nauczyły się również wiersza W. Bełzy „Kto ty jesteś? Polak mały...” W piątek nasze przedszkole uczestniczyło w akcji „ Szkoła do hymnu ”. Kadra i dzieci o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewały nasz hymn narodowy „Mazurka Dąbrowskiego".
>> więcej ...
Jesienna szaruga

W tym tygodniu rozmawialiśmy o jesiennej pogodzie. Dzieci poznały nazwy zjawisk atmosferycznych oraz ich symbole. Wysłuchały opowiadania „O wietrze łobuziaku” A. Galicy. Poszerzyły wiadomości na temat korzyści i szkód spowodowanych działaniem wiatru. Brały udział w jesiennych zabawach ruchowych, oddechowych, badawczych. Układały kalendarze „dzień i noc” oraz „pory roku”. Wychwytywały regularności w prostych opowiadaniach ruchowych- powtarzały i kontynuowały dostrzeżone rytmy (#20 minut dla matematyki). Wykonały prace plastyczne „Jesienna pogoda”- malowanie palcami oraz „Parasole”- ozdabianie flamastrami, naklejanie elementów. Grały na instrumentach perkusyjnych do utworu „Deszczyk pada”. W ramach projektu „Dwujęzyczność w przedszkolu" realizowaliśmy temat „Up, down”. W konkursie plastycznym „Sportowo to zdrowo” (Projekt „W Rodzinie siła”) zorganizowanym przez „Bajkową Gazetkę” nagrodę otrzymali: Ania, Wojtek, Przemek. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy wspaniałych pomysłów.
>> więcej ...