Kodowanie na dywanie

    

 

    

    Kodowanie to przekazywanie informacji, tworzenie zrozumiałego dla odbiorcy przekazu, to instrukcja, która może być zapisana na wiele różnych     sposobów. Kodowanie to rodzaj szyfru, znany nadawcy i odbiorcy. Kodowanie to przygoda i zabawa.

    Wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym  przyszłych uczniów chcemy w naszym przedszkolu  wprowadzić dzieci w świat kodowania. Podstawowe     zagadnienia programistyczne będą wdrażane podczas zabaw bazujących wyłącznie na aktywności dzieci . Dlatego też, przedszkolaki swoją przygodę              z kodowaniem rozpoczną na dywanie w sali multimedialnej. Na początku zaproponuję dzieciom zabawy z wykorzystaniem maty, kolorowych kubeczków         i obrazków, gier planszowych, później dołączy do nas robot interaktywny, edukacyjny Photon.

Wspomnienia poprzednich lat..... Galeria z roku 2021/22 niżej....

 

 

 

W miesiącu grudniu bawiliśmy się w dyktanda graficzne, określaliśmy współrzędne, wyszukiwaliśmy podobieństw i różnic:

 w poprzednim roku szkolnym

Ozoboty - Wiosna

 Niedziela, 13 marca   ( 21:02 )     autor: agauf

     Przedszkolaki z naszego koła poznały tajniki rysowania tras Ozobotom. Dzisiejszym zadaniem był kod zawróć. Świetnie z nim sobie poradziły. Kod?

 Wtorek, 26 października 2021 r.   ( 13:51 )     autor: agauf

     W roku szkolnym 2021/22 do naszego koła „Kodowanie na dywanie” zaprosiłam pięciolatki z gr III. Będziemy kodować i odkodowywać pierwsze zajęcia już za nami!!!!